Město Liberec ležící mezi Ještědským hřebenem a pásem Jizerských hor patří díky své poloze mezi zajímavá města, kde se i příjemně bydlí. Co se týče podnebí, má se za to, že je Liberec o poznání chladnější než například o 20 km jižněji položený Turnov.
Co na to říkají statistiky? Podnebí Libereckého kraje je ovlivněno mírným pásmem a polohou na rozmezí našich pohraničních hor (Jizerských a Lužických Hor, Českého Švýcarska a Krkonoš), které na svém území zadržují velké množství srážek. Díky tomu je území kraje bohaté na srážky, kdy nejbohatší úhrny jsou v srpnu, s průměrně téměř 89 mm a nejchudší v únoru, s průměrnými 46 mm.
V praxi to občas znamená, že v Turnově svítí sluníčko, a jen co se přehoupnete na R10 přes Paceřický kopec, přivítá vás zamračená obloha a déšť. Klima také značně ovlivňuje nadmořská výška. S nejvyšší průměrnou roční teplotou vzduchu 7,2° C (pro srovnán celorepublikový průměr je 7,3°C) patří k mírně studenějším územím naší země, kdy dlouhodobý průměr za červenec činí 16,2°C a nejchladnějším měsícem je z dlouhodobého pohledu měsíc leden, s průměrnými teplotami -2,5°C (zdroj wikipedia.cz). Liberec má 35 městských čtvrtí a jeden městský obvod.
V následujících článcích bych chtěl některé čtvrti popsat z pohledu kvality bydlení. Zmíním hlavní výhody a nevýhody jednotlivých oblastí a případné místní zvláštnosti.
homeo násslužbyčlánkyFAQochrana osobních údajůkontakty |
© copyright Petif, webdesign & developed by 5Q, spol. s r.o. |